پمپ سیرکولاتور چیست؟

پمپ سیرکولاتور یا پمپ گردشی نوع خاصی از پمپ است که برای گردش مایعات در مدار بسته استفاده می شود. این پمپ ها معمولاً در حال گردش آب در سیستم گرمایش یا سرمایش یافت می شوند. از آنجایی که آنها فقط مایع را در یک مدار بسته به گردش در می‌آورند، فقط باید بر اصطکاک یک سیستم لوله‌کشی غلبه کنند

 

پمپ های سیرکولاتور همانطور که در سیستم های هیدرولیک استفاده می شود معمولاً پمپ های گریز از مرکز با نیروی الکتریکی هستند. همانطور که در خانه ها استفاده می شود، آنها اغلب کوچک، آب بندی شده هستند، اما در کاربردهای تجاری اندازه آنها تا چندین اسب بخار است و موتور الکتریکی معمولاً توسط نوعی کوپلینگ مکانیکی از بدنه پمپ جدا می شود. نمونه های آب بندی شده مورد استفاده در کاربردهای خانگی اغلب دارای روتور، پروانه پمپ و یاتاقان های پشتیبانی هستند که در مدار آب ترکیب و آب بندی شده اند. این امر از یکی از چالش‌های اصلی که پمپ‌های دو قسمتی بزرگتر با آن روبرو هستند جلوگیری می‌کند. حفظ آب‌بندی ضد آب در نقطه‌ای که محور محرک پمپ وارد بدنه پمپ می‌شود.

 

پمپ های سیرکولاتور کوچک تا متوسط ​​معمولاً به طور کامل توسط فلنج های لوله ای پشتیبانی می شوند که آنها را به بقیه لوله کشی هیدرولیک متصل می کند. پمپ های بزرگ معمولاً روی پد نصب می شوند.

 

پمپ‌هایی که صرفاً برای سیستم‌های هیدرولیک بسته استفاده می‌شوند را می‌توان با اجزای چدنی ساخت زیرا آب موجود در حلقه یا اکسیژن‌زدایی می‌شود یا با مواد شیمیایی برای مهار خوردگی تصفیه می‌شود. اما پمپ هایی که جریان ثابتی از آب آشامیدنی و اکسیژن دار دارند باید از مواد گران تری مانند برنز ساخته شوند.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.