پمپ سیرکولاتور نوع خاصی از پمپ است که برای گردش سیالات در مدار بسته استفاده می شود. معمولاً از این نوع پمپ ها در سیستم های گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع استفاده می شود. از آنجایی که این پمپ ها فقط سیال را در یک مسیر بسته به گردش در می آورند، فقط باید بر اصطکاک یک سیستم لوله‌کشی غلبه کنند.

 

پمپ های سیرکولاتور همانطور که در سیستم های هیدرولیک استفاده می شود معمولاً پمپ های گریز از مرکز با نیروی الکتریکی هستند. همانطور که در خانه ها استفاده می شود، آنها اغلب کوچک، آب بندی شده و با کسری از اسب بخار هستند، اما در کاربردهای تجاری اندازه آنها تا چندین اسب بخار است و موتور الکتریکی معمولاً توسط نوعی کوپلینگ مکانیکی از بدنه پمپ جدا می شود.

 

واحدهای آب بندی شده مورد استفاده در کاربردهای خانگی اغلب دارای روتور، پروانه پمپ و یاتاقان های پشتیبانی هستند که در مدار آب ترکیب و آب بندی شده اند. این امر از یکی از چالش‌های اصلی که پمپ‌های دو قسمتی بزرگتر با آن روبرو هستند جلوگیری می‌کند. حفظ آب‌بندی ضد آب در نقطه‌ای که محور محرک پمپ وارد بدنه پمپ می‌شود. پمپ‌های سیرکولاتور کوچک تا متوسط ​​معمولاً به طور کامل توسط فلنج‌های لوله که آنها را به بقیه لوله‌کشی هیدرولیک می‌پیوندند پشتیبانی می‌شوند. پمپ های بزرگ معمولاً روی شاسی نصب می شوند.

مدل های پمپ سیرکولاتور خطی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *