گروه Wilo می تواند به یک تاریخ طولانی و موفق نگاه کند. پایه های این شرکت بیش از 140 سال پیش گذاشته شد و در غالب کارخانه ظروف مس و برنج که در سال 1872 در دورتموند تأسیس شد فعالیت خود را آغاز کرد.

آینده ای با ریشه هایی قوی

دو اصل تاریخچه Wilo را طی چهار نسل تعریف کرده: ثبات و سازگاری. این به Wilo اجازه داد تا به یک شرکت با فناوری بین‌المللی تبدیل شود. همچنین همیشه تصمیم‌های آینده‌نگری وجود داشت که موفقیت پایدار و چشم‌انداز بلندمدت تجارت مستقل خانوادگی را تضمین می‌کرد. اکنون مسئولیت به نسل پنجم رهبری منتقل می شود.

دکتر  h.c. Jochen Opländer، سهامدار و رئیس افتخاری هیئت نظارت Wilo SE و موسس Wilo -Foundation، اولیور هرمس، رئیس هیئت اجرایی و مدیر عامل WILO SE را به عنوان جانشین خود معرفی کرده است. الیور هرمس از اکتبر 2006 عضو هیئت اجرایی Wilo بوده و سال ها رئیس و مدیرعامل آن نیز بوده است.

تثبیت موقعیت جهانی ویلو

ویلو در حال حاضر با بیش از 70 شرکت تولید و توزیع, حضوری جهانی دارد و همچنان در حال رشد است. روند بین المللی شدن با گسترش ما در بلژیک در سال 1967 آغاز شد.

در سال 2000، این شرکت زیرمجموعه کره ای خود -Wilo-LG Pumps Ltd – را تأسیس کرد که گام بزرگی در دستیابی به بازار آسیا بود. در سال 2003، خرید گروه EMU مجموعه محصولات Wilo را به پمپ های شناور گسترش داد.

در سال 2005 و 2006 خریدهای بیشتری در هند و بریتانیا انجام شد و در کنار آن سایر بازارها نیز به طور پیوسته در حال رشد هستند. یکی از جدیدترین بازارها نیجریه است، جایی که یکی از بزرگترین شرکت های آب در آفریقا در سال های اخیر با پمپ های Wilo مجهز شده است.

امروز ما واقعاً یک “بازیگر جهانی” هستیم اما در کنار آن، همیشه از ریشه های خود نیز آگاه هستیم.

Wilo همیشه معیارهایی را در توسعه پمپ تعیین کرده است. از اولین دستگاه سیرکولاتور جهان در سال 1928 تا پمپ هایی با تکنولوژی پیشرفته امروزی.

کسب و کار اصلی در حال حاضر بر روی ارکان خدمات ساختمان، مدیریت آب و صنعت استوار است. تمرکز فعلی و آینده Wilo بر این است که به شدت خدمات گرا باشد و به نیازهای مشتری پاسخ دهد. این مسیر با دیجیتالی شدن شرکت بیشتر به جلو پیش می رود و ترویج می شود.

در این زمینه، ما همیشه یک هدف در ذهن داریم: آسان کردن زندگی مردم.

از فعالیت در دورتموند تا بازیگری جهانی

زمانی که کاسپار لودویگ اوپلندر – معروف به لوئیس – شرکت را در سال 1872 به عنوان «کارخانه ظروف مس و برنجی لوئیس اوپلندر» در دورتموند تأسیس کرد، هنوز در حال تولید تجهیزات تقطیر برای صنعت نوشیدنی بود.

این پایه‌ای بود که Wilo بر آن تأسیس شد. این امر با توسعه استثنایی همراه شد که منجر به موقعیت آن به عنوان یک رهبر در نوآوری شد.

Wilo اکنون به 150 سال تاریخ نگاه می کند که در آن این شرکت در سراسر جهان اثر خود را به جا گذاشته است. یک چیز همیشه در طول سال ها ثابت مانده است: نوآوری در Wilo: از بخاری و سیستم های گرمایش آب گرم گرفته تا راه حل های هوشمند، از کارخانه برنج “Louis Opländer” تا Wilo، همیشه پیشگام صنعت پمپ خواهیم بود.

ویلو در یک نگاه